Hlídání dětí

Mé starší dceři Marie je v současnosti (r.2018) 21 let a již je sama maminkou mého 1,5 letého vnoučka a poradkyní v dlouhodobém odsávání mateřského mléka (vnouček se narodil s oboustranným rozštěpem obličeje).

Byla u porodů svých  mladších sourozenců. Vždy si s nimi ráda hrála, a i přesto, že měla složité období (jako představitelka indigového dítěte se pokoušela v pubertě svrhnout starý systém a osamostatnit se příliš brzy…),se nakonec sama, nezávisle na názorech matky  :-), možná na základě svých zrychlených zkušeností, možná proto, že je nejstarší ze 4 dětí (bratr 17 let, sestra 15 let, bratr 12 let), možná proto, že studovala školu (Evangelickou akademii) s tím související, začala realizovat mezi malými dětmi a brzy se stala mladou maminkou…

Maruška, z mých dětí nejhravější, si ráda vymýšlela se svými sourozenci divadlo, brala je do světa fantazie…Maruška měla v dětství několik imaginárních přátel ( Kapuťa přišla v 10 měsících, po ní Šuška a Puťka a Bohamp a Bohampkuk. Poslední byla neviditelná Ňafina  s Daníčkem a ostatními štěňaty, to jí byly 4 roky. Musely jsme na ně čekat, když jsme šly ven 🙂 Mladší dcera Ernestýnka, z mých dětí nejtvořivější a nejpraktičtější, měla zas přítelkyni Světlanku – ducha, přestěhovala se s námi z chaty do Prahy…jednoho dne Světlanka zmizela a Ernestýnka plakala…)

Dcery ( i synové) jsou absolventky waldorfských školek a škol, Ernestýna ukončuje II. stupeň na Montessori ZŠ.

Maya a Ernestýna  mi pomáhají již několik let na našich letních Kempech (od r. 2013) a v Indiánské letní školce.    Miminka, děti a maminky bývají velmi spokojené.

Maruška i Ernestýnka hlídají děti maminkám z mých Kurzů pro rodiče a děti do 4 let s poradenstvím, a tak vím, že mohu své dcery DOPORUČIT 🙂

Mgr. Arnoštka Berousková, spec.pedagog s terapeutickým vzděláním

Kontakty * Maria Tůmová – 737 552 002

Ernestýna Štěrbová – 734 100 905